BİLECİK BAHÇE İLAÇLAMA

BİLECİK BAHÇE İLAÇLAMA

 

Bina etraflarındaki alanlar ve bahçelerdeki ilaçlama hizmetleriniz için Bilecik Böcek İlaçlama firması olan ‘PUSULA İLAÇLAMA’ yı tercih etmelisiniz. Çünkü bahçelerdeki haşere kontrolü evlere göre çok daha zordur. Bahçelerde yeşillik alan çok fazla olduğundan dolayı haşereler  bu yeşillik alanlarda yaşamlarını sürdürüp rahatça üremektedirler. Aynı zamanda haşereler insanların atıkları ile beslendikleri için bahçe içerisine girmeleri de kaçınılmaz olduğundan bahçe ilaçlama yapılmalıdır.

        

Peki Bahçe İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Bilindiği üzere haşereler bünyelerinde birçok mikrop barındırarak insan sağlını tehdit etmektedir. Bu sebeple bahçe ilaçlama  işleminin uzman ekip tarafından dikkatli bir şekilde yapılması gereklidir. Profesyonel olmayan ve amatörce bir şekilde yapılan ilaçlamalar sorunu çözme, aksine daha büyük bir hale getirebilir.

Yılın her mevsiminde kullanılan bu bahçeler kişilerin genellikle sevdikleri ile keyifli vakit geçirmesi veya dinlenmek için kullandıkları mekanlar olup evimiz gibi önemli yaşam alanları arasında yer aldığından bahçe ilaçlaması kaçınılmazdır. Bilecik Böcek İlaçlama firması olan ‘PUSULA İLAÇLAMA’ ise bu alanda uzman kadrosu ile liderdir.

Bahçe İlaçlamada Profesyonel firma olarak ilaçlama yöntemi arasında kokusuz ilaçlama  ‘PUSULA İLAÇLAMA’ da bulunmaktadır. Kalıcı bir çözüm elde etmek için Bilecik Böcek İlaçlama firması olan ‘PUSULA İLAÇLAMA’ dan profesyonel yardım almak doğru ve en güvenilir yöntemlerin başında gelmektedir.

Uygulanmakt olan kokusuz ilaçlama yöntemi, sıvı olarak püskürtme şeklinde  yapılmaktadır. Bu bahçe ilaçlama esnasında bahçenizi terk etmenize gerek yoktur. Günün her saatinde ve sizin müsait olduğunuz, uygun göreceğiniz her saatte uygulanabilmekredir. Kokusuz ilaçlamada kullanılan karışımlar kimya mühendisi mesul müdürümüz tarafından özel olarak hazırlanmaktadır. Kokusuz ilaçlama yapılırken çok dikkat edilmesi gerektiğinden bu işlemin profesyonel ekipler tarafından yapılması daha sağlıklı sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Bilinçsiz olarak yapılan ilaçlamalar insan sağlığı açısından tehlikeli olabilir. Aynı zamanda düzgün ilaçlanmadığı için haşereler kısa süre içerisinde tekrar ortaya çıkabilir.

            Sertifikasız ve yeterlilik belgesi olmayan Korsan firmaların ve uygulama sertifikasına sahip olmayan kişilerin  yapacağı ilaçlar yüzde 100 zararlıdır. En küçük dikkatsizlik insan hayatına mal olabilir. Bu nedenle gündüz fabrikalarda veya başka işlerde çalışıp boş zamanlarında ek gelir olsun diye sertifikasın olan kişilere bahçe ilaçlaması yaptırılmamalıdır.

Bilecik Böcek İlaçlama firması olan ‘PUSULA İLAÇLAMA’  Bahçelerinizde haşerelerin ürememesi için bahçenizi ilaçlamakla kalmayıp,  toprağınızın sağlıklı ve organik toprak olmasına özen göstermenizi, bununla beraber bahçe içerisindeki fazla otlardan ve zayıf bitkilerden kurtulmanızı önermektedir.Bunun için bahçenizi düzenli aralıklarla temizlemeniz, sularken damla sulama yöntemi kullanmanız tavsiye edilmektedir. Aksi halde yeşillikleri sulu tutmak bütün böcekleri bahçenize çekecektir.  Bütün böcek türleri bahçeniz için zararlı olmayıp bazı böceklerin bahçenin sağlığı için bulunması gerekmektedir.

Bahçe ilaçlaması için genellikle ilkbahar, sonbahar ve yaz ayları en uygun zamandır. Ancak öğle zamanı ilaçlama yapmak için uygun olmayıp  rüzgârlı havalarda ilaçlama yapmak boş yere zaman harcamak anlamına gelecektir. Yağmur sonrası veya öncesinde de ilaçlama yapılmamalıdır. Çünkü yağmur suları ilacı içerisine çekecek olup bahçeyi değil, toprağı ilaçlamış olacaksınız. Bahçe ilaçlaması yapılırken, bitkilere dokunmak veya koklamak sağlık açısından oldukça zararlıdır. İlaçlama sırasında koruyucu kıyafet kullanılması gerekmektedir.İlaçlamanın doğru ve kalıcı bir sonuç vermesi için, bahçeye musallat olan böcek türünün net olarak bilinmesi gerekmektedir. Bahçelerde en sık görülen haşere türleri arasında; akrep, mite, kalorifer böceği, sivrisinek, karafatma ve güve bulunmaktadır.

Unutulmamalıdır ki, bahçe ilaçlaması yapmak diğer alanlarda ilaçlama yapmaktan çok daha zordur.