BİLECİK İŞYERİ İLAÇLAMA

BİLECİK İŞYERİ İLAÇLAMA

Hijyen ve sağlıklı bir yaşam alanı bilincinde olan Bilecik Böcek İlaçlama firması olan ‘PUSULA İLAÇLAMA’ firması, böcekten arınmış mekânlar sunmaktadır. İş yerlerinde olabilecek pire, böcek, kene gibi canlıların bulunmaması orada çalışan kişileri mekandan uzaklaştırmaktadır. İşyerlerinde özellikle mutfak bölümlerinin çok temiz olması ve hijyenik bir halde utulması gerekmektedir. Sıcak ortamlar olan fırınlarda fareler çok büyük bir sorun olurken, kumaşlara karşı tekstil atölyeleri için güve, diğer işyerleri için ise küçük böcekler/haşereler sorun olmaktadır.  Bu böcekler mutfaklarda daha hızlı çoğalmaktadır. Mutfakta gezinen bu böcekler işyerlerine bulunan kişilerin zehirlenmesine kadar varan tehlikeli sorunlara yol açmaktadır. Temiz olmayan mutfaklar, etrafa saçılan çöpler ve boşaltılmayan kovalar, etrafa dökülen yiyecek maddeleri ve gıda kırıntıları bu ortamlarda yaşayacak ve çoğalacak böceklere ortam hazırlamaktadır. Bu alanlardaki bu tür problemlerin çözümünde ise  işyeri ilaçlama uygulaması gerekmektedir. Tam bu noktada ihtiyaç duyulan şey ise Bilecik Böcek İlaçlama firması olan ‘PUSULA İLAÇLAMA’ nın profosyonel elemanlarıdır. Bu alanda yapılacak olan  sistemli ilaçlama ile işyerlerinde böcek sorunu tamamiyle ortadan kalkacaktır.

Bilecik Böcek İlaçlama firması ‘PUSULA İLAÇLAMA’ nın profesyonel ekip elemanları çalışma ortamlarınızı hijyenik alanlara dönüştürmektedir. Yeme içme hizmeti veren her türlü işletmeler başta olmak üzere birçok farklı sektörün zorunlu olan ilaçlama hizmetini de Bilecik Böcek İlaçlama firması olan ‘PUSULA İLAÇLAMA’ olarak yerine getirmekteyiz.

Peki İşyeri İlaçlamasnıı Nasıl Yapılmaktadır?

Böcekler çok çeşitli türde (renk, büyüklük vs) canlılardır. Bunların beslenme alanları genellikle yiyecekler ve yiyecek atıklarıdır. Yemek kokuları ile cezp edilir. İşyerlerinizi işgal eden ve huzurunuzu kaçıran bu canlılardan kurtulmak için düzenli olarak işyeri ilaçlaması yaptırmanız gerekmektedir. Bu sebepten bir iş yeri ilaçlama zorunluluğu bulunmaktadır. 

İşyeri ilaçlaması, Bilba ilaçlama firması bünyesinde çalışan profesyonel ekip arkadaşları tarafından yapılarak, sizlere kalıcı çözüm sunmaktadır. İşyerlerinde sizlerin huzurunu kaçırmadan ve larvalarını bırakmalarına müsaade etmeden kısa sürede bu tür böcekleri kalıcı olarak ortadan kaldırıyoruz.

İşyerlerinin büyük veya küçük olması böcekler için pek önemli değildir. Çünkü onlar yerleştikleri mekanlarda çok hızlı bir şekilde üreyebilmektedir. Bu sebeple sorunu fark ettiğiniz anda profesyonel firma ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

İşyeri İlaçlama Sırasında Neler Yapılır?

Tapmakta olduğumuz faaliyetlerde kullanılan ilaçlar lekesiz ve kokusuz olduklarında dolayı  İşyeri ilaçlaması esnasında ortamda bulunan eşyalarınızı ortadan kaldırılmanıza gerek yoktur.

En çok tercih edilen yöntemlerden olan sıvı ilaçlama esnasında mekânda bulunmamanız gerekmektedir. Sıvı ilaçlama İşyeri ilaçlamasında  kısa sürede sonuç vermektedir. Bu tür haşereler/böcekler genellikle ölürken bile yumurta yaparlar. Bu sebeple böceklerin mümkün olduğunca yuvalarına ve yoğun olduğu yerlere ilaçlama yapılması gerekmektedir. İlaçlama sonra mekânı havalandırmak yararlı olacaktır.

Jel ilaçlama ise mekânlarda çeşitli alanlara uygulanmaktadır. Jel ile ilaçlanan mekânda gezen böcekler, yuvasına dönerek ölür. Diğer böcekler ise bu ölü böceği yiyerek zehirlenir. Bu şekilde zincirleme olarak bütün böcekler zehirlenerek ölürler.

Bilecik Böcek İlaçlama firması olan PUSULA İLAÇLAMA işyerinizde kokusuz ilaçlama uygulaması yaparken, iş yerinizi terk etmenize gerek yoktur. Günün herhangi bir saatinde hatta çalışırken bile uygulanabilmektedir.

İşyeri İlaçlama sonrası en az ev temizliği kadar işyeri temizliğine de önem vermelisiniz. Aksi halde haşere ve böcekler tekrar ortaya çıkabilir. Bu sebeple ilaçlama sonrasında işyerinde ciddi bir temizlik yapılmalıdır. Ölen haşereler mekânda bakterilerin ve mikropların artmasına neden olabilir. İşyerlerindeki sıvı ilaçlama yöntemi kullanıldıysa minimum 1 hafta boyunca ıslak temizlik yapılmamalı, ilaçlı bölgeler temizlenmemelidir. Diğer alanlarda dahil kuru temizlik yapabilirsiniz.

İlaçlama Sonrası Temizlik

Yoğunluğuna göre işyerine 3-4 saat veya bir gün boyunca girmemeniz gerekebilir. Aynı zamanda temizliğe başlamadan önce mekânın havalandırılması gerekmektedir.Temizlik öncesi  lüzumlu önlemler alınarak solunum zorluğu yaşayanlar ortamdan uzak tutulmalıdır. 

Böcek ilaçlaması esnasında İşyerinde bulunan mutfak gereçleri, koltuk, masa, pencere, makine vb eşyaların temizlenmesi gerekmektedir. Bununla beraber ilacın kalıcı olarak etki göstermesi için böceklerin girdiği alanlar olan pencere kenarları, kapı köşeleri ve dolap araları gibi yerlere dokunulmaması gerekir.

İlaçlama türünüze göre değişecek olan uygulamalar, jel ya da sıvı ilaçlamalar için sıvı temizlik olsa da, her türlü ilaçlama sonrasında detaylı bir mekan temizliği şarttır. Ayrıca sadece iç mekanlarda değil, bahçe ve balkon gibi iş yerinizin yakın çevresinde de bu temizlik işlerini yapmanız gerekmektedir.

Uyarılar ve Önlemler

İlaçlama yapılan işyerlerinin gün içerisinde mutlaka havalandırılması gerekmektedir. İlaca veya ilaçlı bölgeye eldivensiz olarak temas edilmemesi gerekmektedir. Temas edildiği durumlarda ise, temas eden bölge bol su ile yıkanıp, acilen uzmana görünmesi gerekmektedir. 

İlacın hayvan ve insan gıdaları ile temas edilmemesi gerekmektedir. PUSULA İLAÇLAMA bu konudaki hususlara dikkat ederek hizmet vermektedir. Firmamız sizlere her türlü kapalı alandaki (hastane okul, işyeri, bahçe, ev vb.) böcekler konusunda hizmet vermektedir.