BİLECİK SİTE-APARTMAN İLAÇLAMA

BİLECİK SİTE-APARTMAN İLAÇLAMA

Apartman İlaçlanması, haşerelerle mücadele kapsamında önemli bir yer tutmaktadır. Bu hizmet ancak profesyonel firmalar tarafından yapılmalıdır. İlaçlama firması ruhsatlı olmalıdır ve uygulama yapacağı alanlarda gerekli önlemleri almalıdır. Ana kriter ise  Bilecik Böcek İlaçlama firması ‘PUSULA İLAÇLAMA’ gibi Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlama şirketi olmalıdır.

 

Uzman ekiplerimiz, teknolojik ilaçlama aletlerimiz ve ziraat mühendislerimiz kontrolünde kesin çözümler Firmamız tarafından sunulmaktadır. Kullandığımız ilaçlar yasal ilaçlar olup haşereler üzerinde kesin etkili ve insan sağlığına hiçbir şekilde zararı yoktur.

        

Birçoğumuz site ya da apartman gibi toplu yaşam alanlarında yaşamaktayız. Haşere ya da kemirgenler çeşitli nedenlerle yaşadığımız bu alanlara da girip ürerler. Bu gibi alanlarda çatı, bodrum, merdiven boşluğu, havalandırma boşlukları, logarlar, bahçeler gibi alanlara yerleşirler. Bilindiği gibi böcekler ve fareler loş, karanlık ve nemli alanları daha çok severler. Bu gibi alanlarda daha çabuk üreme yaparak çoğalırlar. Böcek ve kemirgenlerin yaşadığımız apartman ya da sitelerde bulunması kendi yaşadığımız evler içinde tehlike arz eder. Ortak kullanım alanlarından çeşitli yollarla yaşadığımız evlerin içlerine kadar girebilirler. Örneğin; kapımızı açtığımızda biz fark etmeden bir hamam böceği ya da fare evimize kadar girebilir. Ya da bahçemizde veya bodrumumuzda pire haşere sorunu olabilir. Üzerimizden evimize kadar getirebiliriz. Biliyoruz ki tek evimize taşıdığımız tek bir haşere kısa sürede üreyerek evimizi sarabilir. Bu açıdan site ve apartmanlardaki böcek ve fare sorunu çok önem taşımaktadır.

Hijyen konusu da Site ve apartmanlarda  önemlidir. Böcek ve fare ilaçlamasının bu alanlarda yıl içerisinde düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Ortak kullanım alanlarında görülen tek bir böcek bile diğer görünmeyen onlarca böceğin habercisidir. Bu nedenle böcek ve fare sorununda zaman kaybedilmeden profesyonel ilaçlama desteği alınmalıdır.

Site ve apartman ilaçlamasında ciddi bir profesyonellik gereklidir. Çünkü ilaçlanan alan oldukça geniştir. Bu alanlarda bulunan böcek ve fareler için iyi bir gözlem yapılmalı ve en uygun insektisitler (ilaçlar) kullanılmalıdır. Bina iç ve dış alanlarında en çok görülen haşereler, hamam böcekleri, kalorifer böcekleri, pire haşeresi, fare, çatı faresi, lağım faresi, kertenkele, sinek, karasinek, güve, çıyan, sümüklü böcek, yılan, kırkayak gibi böcek türleridir. Özellikle bu zararlılar bahçe alanlarında görülürler.

Bu alanlarda yapılan ilaçlamalar da oldukça dikkatli olunmalıdır. Çünkü bu alanlar toplu yaşam alanlarıdır. Yapılacak olan böcek ya da fare uygulamasının mutlaka uzman kişilerle çalışılmalıdır.

İlaçlama esnasında mekanınızı teslim edeceğiniz firmanın mutlaka resmi olmasına dikkat ediniz. İl Sağlık Müdürlüğünden ruhsatlı olmayan firmalar resmi değildir. Kullandıkları ilaçlar insan sağlığına zararlı kanserojen etki taşıyan TARIMSAL KÖKENLİ ilaçlardır.
Böcekler ve kemirgenler apartman ve site yaşamında önemli bir sorun oluşturmaktadır. Özelliklede hamam böcekleri, tahta kuruları, pire, bit, örümcek, sıçanlar,kene, fareler ve bu gibi sorunları kökten çözmekteyiz.Sizde apartman yöneticileri programımızdan(AYP) yararlanmak istiyorsanız Bizimle İrtibata Geçiniz.